Aizdevums pret īpašumu

Kaut gan auto ir viens no biežākajiem ķīlas veidiem aizdevuma saņemšanai, daļa naudas aizdevēju pieļauj arī citus ķīlas veidus. Aizvien biežāk aizdevēju mājas lapās, kā kredīta veids pavīd arī aizdevums pret īpašumu. Visbiežāk tā ir
izeja cilvēkiem, kam agrāk ir bijušas nenokārtotas parādsaistības, vai tagadējā finanšu stabilitāte nav pietiekoši labvēlīga.

Visbiežāk krediti paradniekiem bez kilas nav iespējami, jo naudas kredīts bez ķīlas tādos gadījumos ir pārāk riskants. Kā ieķīlājams īpašums var tikt pieņemta gan jau augstāk pieminētā automašīna, gan māja, nekustamais īpašums vai cits īpašums, kura cena ir pietiekoši augsta, lai atbilstu kredīta lielumam. Naudas aizdevums bez ķīlas ir pieejams kredītņēmējiem ar stabiliem ieņēmumiem un pozitīvu parādvēsturi, vai arī situācijās, ja plānotā aizdevuma apjoms ir neliels. Bet, ja uzskatāt par vajadzīgu iegūt lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs iespējami.

Īpašuma ieķīlāšana ir lielisks risinājums cilvēkiem, kas pagātnē, atrodoties sliktā finansiālajā stāvoklī, ir izbojājuši savu parādvēsturi vai iekļuvuši „melnajā” reģistrā, jo arī šiem klientiem ir iespējams aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu visbiežāk paver daudzpusīgākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo īpašuma cena lielākoties ir daudz lielāka, kā, piemēram, regulārie ienākumi, paverot ceļi uz lielākiem aizdevumiem, nodrošinot iespējas pirkt lielākus pirkumus.

Protams, šāda veida kredīts arī uzliek daudz nopietnākas saistības. Ja nelielus patēriņa aizdevumus varam atļauties neievērot gadījumos, kad nepietiek finanšu saistību veikšanai, tādos gadījumos, atdodot ķīlā vērtīgu īpašumu, būsim daudz motivētāki pēc iespējas ātrāk nosegt kredītu, lai iegūtu atpakaļ finanšu brīvību. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to nevaram atdot noteiktajā laikā, lai gan ar papildus procentiem, varam aizdevumu atmaksāt brīdī, kad finansiālā situācija paliek labāka. Savukārt, nododot ķīlā auto vai māju, mēs riskējam to pazaudēt, ja nenokārtosim esošās saistības tam noteiktajā termiņā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas spēj apmierināt mūsu tā brīža vajadzības, ja plānojam lielāku pirkumu, taču, ja nevēlamies bez vajadzības riskēt ar īpašumu, tad šads aizdevums ir vienīgais risinājums.

Tāpēc, izvēloties kredītdevēju, un izanalizējot, vai dot priekšroku kredītam ar vai bez ķīlas, allaž jāņem vērā mūsu iespējas atlīdzināt izsniegto kredītu tam plānotajā datumā. Aizdevuma summa parasti būs mazāka par patieso ieķīlātā īpašuma vērtību, tāpēc, ja neatmaksāsim noteiktos rēķinus, varam zaudēt daudz vairāk.

 

 


 

This entry was posted in Blog.